تبلیغات
چو ایران نباشد تن من مباد - یاشاسین ایران


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

یاشاسین ایران

نوشته شده توسط:میثم خادم سهی
شنبه 31 اردیبهشت 1390-01:03 ب.ظ

این مقاله توسط یکی از دوستان آذری میهن پرست نوشته شده وامیدواریم با ادامه این مقالات هرچه بیشتر با چهره پشت پرده این دشمنان ایران عزیز و مذهب شیعه آشنا شویم برای ایشان آرزوی موفقیت داریم
از هویت طلب تا فدرالیسم و تجزیه طلبی با واسطه ای به نام زبان مادری ترکی
نوشته: "یاشار-ق"

(چهره گانی کیست؟)

در حال حاضر تجزیه طلبان ترک گرا، بیشتر از گذشته، پشت عنوان "هویت طلبی" پنهان شده اند. اینان با تحلیل شرایط کنونی دریافتند، تجزیه طلبی و پانترکیسم هزینه های فراوانی دربرداشته و منجر به سرکوبی قاطعانه آنها خواهد شد، لذا با اتخاذ ِ سیاستی میانه، تنها بر طبل مطالباتی می کوبند که صدای برخاسته از آن، ترک گرایی است. آموزش به زبان مادری (۱) درخواست و مدعای عجیبی است که حتی کودکان را نمی تواند بفریبد. پای فشاری این "هویت تجزیه طلبان" به "آموزش به زبان ِ مادری"، علاوه بر اینکه در مخالفت و تضاد با نص اصل 15 قانون اساسی ایران می باشد، از دیگر سو، چتری است که بر سر می گیرند، تا از آماج ایرانیانی در امان باشند که هدف ِ اصلی آنان را دریافته، و فریب اهداف پنهانشان را نمی خورند. همانگونه که دکتر چهرگانی(۲)، تئوریسین پانترکیسم، اولین بند دکترین خود را، مطالبات و وصول حق و حقوق ترکان بیان داشته و گام های بعدی تا تجزیه ایران اینگونه ترسیم می نماید:

۱- وصول حق و حقوق ترکان

۲- طلب فدرالیسم سیاسی

۳- در مرحله بعد: طلب فدرالیسم قومی

۴- تغییر فدرالیسم به کنفدراسیون

۵- جدایی از ایران

۶- الحاق به جمهوری آذربایجان (اران)

۷- الحاق به ترکیه

۸- ایجاد توران بزرگ

اینکه واکنش کنونی طیف گسترده ای از هویت طلبان بر امر هویت ترکی و آموزش به زبان ترکی پایه گذاری شده، دقیقن بر اساس رهیافت جدیدی است که "تجزیه طلبی" را بسیار پرمخاطره دیده و سعی در گزینش راهی میانه برای کنش گری های آینده هستند. اهداف تجزیه طلبانه ی این هویت طلبان ِ آلتایی – اغوزی – ترکی – مغولی، بروشنی در خواسته ی آموزش به زبان ترکی نهفته است. چگونه می توان به کشوری با سرزمینی یکپارچه باور داشت و سپس آموزش دروس دبستان، راهنمایی و دبیرستان را به زبان ترکی مطالبه کرد. اساسن عبارت ِ مندرج در اصل 15 قانون اساسی معطوف به آموزش به زبان مادری نیست، آنجا که می گوید:

اصل ۱۵ قانون اساسی:

«زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان و خط باشد ولی استفاده از زبانهای محلی و قومی در مطبوعات و رسانه های گروهی و تدریس ادبیات آنها در مدارس ، در کنار زبان فارسی آزاد است.»

لذا عبارت ِ "آموزش ادبیات آنها" تنها در بردارنده متونی ادبی و محلی است و از آموزش به زبان مادری، سخنی گفته نشده است. از دیگر سو در این اصل همچنین سخنی از "زبان مادری" نیز نیامده، چه اینکه زبان مادری ایرانیان با استعاره "مام میهن، ایران"، زبان مشترک تمامی ایرانیان است. این همانی ِ زبان مادری با زبان های قومی و محلی مصادره به مطلوبی است که پانترکان تجزیه طلب و کاریکاتور آنها یعنی هویت طلبان، پیوسته بدان دست می یازند. مطابق کدام تعریف، زبان قومی و محلی مندرج در اصل 15 قانون اساسی، زبان مادری شمرده می گردد؟ ضمن اینکه مفاد این اصل هیچ گونه اشاره ای به "آموزش به زبان مادری" نداشته و صرفن از آموزش ادبیات ِ محلی و قومی (فلکولوریک) سخن گفته است. به دیگر سخن، آموزش ِ فیزیک، شیمی، ریاضیات، ... به زبان ترکی، مورد خواسته ی هویت طلبان، علاوه بر اینکه خلاف قانون اساسی ایران و هر کشور، ولو دمکراتیک می باشد، در تضاد کامل با منافع ملی و یکپارچگی کشور ایران قرار داشته که در شمال و غرب آن کشورهایی وجود دارد که با اِعمال منافع بلندمدت چند صد ساله، در پی تجزیه مناطق آذری نشین از ایران و جامه عمل پوشاندن به "ایران- ایرانستان" هستند.(۳)

عقب نشینی پانترکان از "تراز ِ تجزیه طلبی" به "تراز ِ هویت خواهی" نتیجه مقاومتی است که از سوی ایران دوستان در تمامی سطوح ملی، مذهبی و دولتی صورت گرفته است. واقعیت کنونی ژئوپلتیکی منطقه به آنها نشان داده در شرایط کنونی خواست های تجزیه طلبانه، با واکنشی خونین و برحق مواجه خواهد گشت، فلذا آنان با تدبیر ِ هویت خواهی و زبان مادری و سراپا نگاه داشتن ِ هواداران فرودست بدین تمسک، مترصد ِ وقایع و رویدادهای آتی منطقه ای بوده و به انتظار حوادثی و آشوب هایی برونی زایی هستند، تا با استفاده ابتکار آمیز و بسیج نیروهای پراکنده و نیمه تشکیلاتی، شرایط تجزیه ایران را فراهم آورند. کارکرد کنونی هویت طلبان آلتایی و "زبان محور"، به مثابه نیروی "در انتظار" (Stand-By) بوده و آن هنگام که طرح تجزیه ایران عملیاتی گردد از سطح "زبان محوری" به سطح "استقلال خواهی" و حق تعیین سرنوشت و پروژه ی "ایران - ایرانستان" تغییر (Change-Over) می یابد. 

این چنین است که پندار فریبکارانه ی هویت طلبان ِ آلتایی – اغوزی – ترکی – مغولی، حتی ترسیم و ارائه پرچم های جدیدی با نشانه ی ماه و ستاره برای ایرانیان ِ ترک زبانان را، به قصد ریزش قبح وطن فروشی و القای یک امری عادی، حرکتی تجزیه طلبانه نمی پندارند. گزارش و خبر زیر بی تردید شاهدی خواهد بود بر آنچه پیش از این رفت..............

پی نوشت ها:

(۱) خط به کار رفته در سایت کمپین جمع آوری برای آموزش به زبان ترکی، آشکارا نشان دهنده منویّات و اهداف ِ بیگانه گرایانه گردانندگان این حرکت می باشد.

(۲) محمود چهرگانی، از رهبران و مهره های اصلی پانترکیست می باشد که در حال حاضر در کشور ترکیه مستقر بوده و مورد حمایت سازمانهای اطلاعاتی، "میت" ترکیه است. چندی پیش نیز ارتباط این فرد با گروه اولترا پانترکیست "ارگنه کن"، سازمان گرگ های خاکستری آشکار شد. در ادامه به زندگینامه این فرد پرداخته می شود:

محمود علی چهرگانی کیست؟

وی از لحاظ سابقهء جهت گیری سیاسی، قابل مقایسه با افرادی همچون حشمت الله طبرزدی است که در چرخشی صد و هشتاد درجه از یک خودی به یک اپوزیسیون تغییر موضع داده اند. 
وی مدتی عضو انجمن فرهنگی اجاق آذربایجان بوده و رسالهء دکترای خود را در دانشگاه تربیت مدرس در مورد زبان ترکی تنظیم کرده است که ظاهرآ موفق به اخذ مدرک نشده و صد البته بعدآ از جاهای دیگر دکترای افتخاری مرحمتی دریافت داشته است!!
پس از آنکه در دور نخست انتخابات سال ۷۵ رای اول تبریز را کسب نمود، از طرف وزارت اطلاعات تحت فشار قرار گرفت که استعفا دهد. البته اقدام نسنجیدهء اطلاعات وقت، که حتی منجر به سکته ی وی نیز گردید، سبب شد تا محبوبیتی کاذب در بین جوانان آذری کسب نماید. سرانجام با کمک برخی عوامل خارجی از ایران گریخت و رفت که قدرت طلبی اش او را به عروسکی خیمه شب بازی تبدیل کند. عروسکی در قامت یک مبارز!
جاماح، یا جنوبی آذربایجانین میلّی آزادلیق حرکاتی یک سازمان جدائی طلب از جنس گروههایی همچون الاهواز ( داعیه دار تشکیل عربستان واحد، با مفخری همچون شیخ خزعل!!) می باشد که بنابه دلایل قاطع از سوی دولت جمهوری آذربایجان ایجاد گردیده و حمایت می شود. (به یاد داریم که حیدر علی اف، گفته بود: من وقتی می گویم ایران، آذربایجان جنوبی (!)‌ را در نظر می گیرم!)
مرامنامه ی این سازمان با الفاظی عوام فریبانه، هدف غایی جاماح را آزادی نه تنها آذری ها، بلکه کلیه ایرانیان از یوغ شوونیسم فارس بیان می دارد! در جایی ایران را منطقه ای جغرافیایی موسوم به ایران می نامد و در جای دیگر از احترام به قوانین بین المللی و سازمان ملل متحد دم می زند! مطابق مرامنامه، جاماح ایران را تحت شرایطی به رسمیت می شناسد که در بیان عوامانه معادل مَثَلِ وقت گل نی است! 
در سال ۱۹۹۹، جاماح چهرگانی را (به گفته ی سایت آن سازمان) پس از ابراز ندامت از گذشته اش (!) (یعنی ایرانی بودن!) به ریاست کمیته ی مرکزی منصوب نمود و پس از آنکه چهرگانی بدین مختصر قانع نگردید و دوباره نام ایران را بر زبان آورده و جبهه ی‌ اسلامی آذربایجان را پدید آورد، چون دو عنوان اسلام و ایران در تضاد با مرامنامه ی جاماح قرار داشت ، سرانجام کمیته ی مرکزی جاماح در فوریهء ۲۰۰۲ تصمیم به اخراج وی گرفت!
محمود علی چهرگانی هم اکنون با نام دکتر چهره قانلی (!) در راس گروهکی است با نام گاموح یا جنبش‌ بیداری‌ ملی‌ آذربایجان‌ ...
اگر جاماح لوگوی خود را شبیه پرچم جمهوری آذربایجان قرار داده تعجبی ندارد... بعید نیست از سازمانی که ایلچی بیگ اسطوره ی آن است و بعید نیست از کشور الینه شده ای که از تن ایران جدا گشته و اکنون می خواهد خود را به عثمانی پیوند بزند! ولی نهایت بی شرمیست که پرچم مصوب (!) گاموح تلفیقی از پرچم ترکیه و جمهوری آذربایجان می باشد و در آن هیچ اثری از پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.
این سازمان مشعشع، وطن فروشی را بدانجا رسانده که چندی پیش شاهد بودیم چهرگانی (چهره قانلی!) در راستای پروژهء Break Down ایالات متحده برای ایران، با مقامات کاخ سفید دیدارهای مکرر داشته و ناخن زنی می نماید!(۳) کنوانسیون حقوق اقلیتهای وین، اگرچه "آموزش زبان مادری" (و نه آموزش به زبان مادری که به مفهوم تدریس فیزیک و شیمی به زبان مادری که همانا تدریس ادبیات و دستور زبان یعنی همانکه در اصل پانزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی بدان اشاره شده است) را به رسمیت می شناسد ولی تصریح می کند که اگر اعطای این حق به یکپارچگی ملی و سرزمینی کشوری آسیب برساند، آن دولت محق است که این حق دموکراتیک را "تعطیل" کند. با وجود هویت طلبانی!! این چنین که چون گرگ زوزه می کشند و پرچم و شمایل بیگانگان را در دست می گیرند، دولت ایران قانونن حق دارد که از تدریس زبان مادری خودداری کند.

'E

تاریخ آخرین ویرایش:شنبه 31 اردیبهشت 1390 02:01 ب.ظ